KGM15ACG1H470FT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15ACG1H470FT
Description:
CAP CER 47PF 50V NP0 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 pF