KGM15AS61E105KT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15AS61E105KT
Description:
CAP CER 1UF 25V X6S 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X6S
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF