KGM21AR50J107MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21AR50J107MU
Description:
CAP CER
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF