KGM21AR70J106MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21AR70J106MU
Description:
0805 X7R 10UF20% 6.3V
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Ratings -
Series CM
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF