Home / White LED Lighting / L130-2270HA30000C1
minImg
L130-2270HA30000C1
Lumileds
Product No:
L130-2270HA30000C1
Manufacturer:
Lumileds
Package:
1212
Description:
BASE L1 PART NUMBER
User Guide
Viewing Angle 110°
Color White, Warm
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Current - Max 480mA
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 65mA
Thermal Resistance of Package 10°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test 182 lm/W
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Series LUXEON SunPlus 3030
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.7V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 32lm (Typ)