Home / White LED Lighting / L150-22805024000H0
minImg
L150-22805024000H0
Lumileds
Product No:
L150-22805024000H0
Manufacturer:
Lumileds
Package:
2020
Description:
WARM-WHITE 80 CRI 24V
User Guide
Viewing Angle 116°
Color White, Warm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Current - Max 240mA
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 160mA
Thermal Resistance of Package 2.2°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test 132 lm/W
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.204" W (5.00mm x 5.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2020
Series LUXEON 5050
Package / Case 2020 (5050 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 24.2V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 510lm (Typ)