L77TWC13W6SMCSVRM6
Amphenol ICC (Commercial Products)
Product No:
L77TWC13W6SMCSVRM6
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SLDR
User Guide
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Contact Type Coax and Signal
Material Flammability Rating -
Wire Gauge -
Product Status Active
Backset Spacing 0.319" (8.10mm)
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Material Bronze
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 13W6
Operating Temperature -55°C ~ 155°C