LAL03TA1R0M
Taiyo Yuden
Product No:
LAL03TA1R0M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 1UH 270MA 800 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25.2 MHz
Q @ Freq 40 @ 25.2MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Inductance 1 µH
Series LA, L Type
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 150MHz