LAL04SK1R5M
Taiyo Yuden
Product No:
LAL04SK1R5M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 1.5UH 830MA 230MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 830 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Series LA, L Type
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 131MHz