LCE00C704120A
Siemens
Product No:
LCE00C704120A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,7NC,4N
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Product Status Active
Contact Form 11PST-4NO/7NC (4 Form A, 7 Form B)
Series -
Coil Voltage 115 ~ 120VAC