LCE02C803480A
Siemens
Product No:
LCE02C803480A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,8NC,3NO
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Product Status Active
Contact Form 11PST-3NO/8NC (3 Form A, 8 Form B)
Series Class LC
Coil Voltage 460 ~ 480VAC