LCMA150-12H-X
Panduit Corp
Product No:
LCMA150-12H-X
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CONN TERM RECT RING 150MM #M12
User Guide
Insulation Non-Insulated
Color -
Width - Outer Edges 1.201" (30.51mm)
Terminal Type Flat Sided, Tubular (Battery Lugs)
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line), 45° Angle
Wire Gauge 150mm²