Home / White LED Lighting / LCW CQAR.PC-MSMU-5R8T-1-700-R18-LM
minImg
LCW CQAR.PC-MSMU-5R8T-1-700-R18-LM
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
LED OSLON SMD
User Guide
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Height - Seated (Max) 0.077" (1.95mm)
Current - Max 1.5A
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 700mA
Thermal Resistance of Package 3.8°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test 118 lm/W
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SMD
Series OSLON® Square
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 252lm (224lm ~ 280lm)