LD031U330FAB2A
KYOCERA AVX
Product No:
LD031U330FAB2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series LD
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 pF