LDA30F-12
Cosel USA, Inc.
Product No:
LDA30F-12
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 30W
User Guide
Product Status Obsolete
Efficiency 77%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 5 -
Approval Agency cCSAus, CE, cURus, TUV
Minimum Load Required -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.24" L x 2.17" W x 1.02" H (133.0mm x 55.0mm x 26.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.5 A
Power (Watts) 30W
Series LDA (30W)