LDC30F-1-SY
Cosel USA, Inc.
Product No:
LDC30F-1-SY
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 15W
User Guide
Product Status Last Time Buy
Efficiency 72%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV
Minimum Load Required -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.56" L x 1.02" W x 5.51" H (65.0mm x 25.9mm x 140.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 1.2 A
Current - Output 1 3 A
Power (Watts) 15W
Series LDC (30W)
Type Open Frame
Current - Output 3 300 mA