LEP150F-24-SN
Cosel USA, Inc.
Product No:
LEP150F-24-SN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, cURus, TUV
Minimum Load Required No
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.74" L x 3.35" W x 1.57" H (222.0mm x 85.1mm x 39.9mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.3 A
Power (Watts) 150W
Series LEP (150W)
Type Enclosed
Efficiency 85%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features DC Input Capable, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC