LFA10F-24-J1
Cosel USA, Inc.
Product No:
LFA10F-24-J1
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 24V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Minimum Load Required No
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.89" L x 1.97" W x 0.87" H (73.4mm x 50.0mm x 22.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 500 mA
Series LFA (10W)
Type Open Frame
Efficiency 83%
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC