LFP150F-48-RY
Cosel USA, Inc.
Product No:
LFP150F-48-RY
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 48V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, cURus, TUV
Minimum Load Required No
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 2.95" W x 1.44" H (160.0mm x 74.9mm x 36.6mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.2 A
Series LFP (150W)
Type Open Frame
Efficiency 88%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC