Home / Fixed Inductors / LGJ10145TS-3R3N3R7-H
minImg
LGJ10145TS-3R3N3R7-H
TDK Corporation
Product No:
LGJ10145TS-3R3N3R7-H
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.7A 16.1MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Current Rating (Amps) 3.7 A
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Not For New Designs
DC Resistance (DCR) 16.1mOhm
Ratings AEC-Q200
Inductance 3.3 µH