LK2320-9ER
Bel Power Solutions
Product No:
LK2320-9ER
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CONVERTER 2X12V 144W
Product Status Active
Efficiency 81%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency cCSAus, CE, cULus, NEMKO
Minimum Load Required -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.60" L x 4.40" W x 3.20" H (168.0mm x 111.0mm x 80.0mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 6 A
Current - Output 1 6 A
Power (Watts) 144W
Series Melcher K (150W)