Home / Fixed Inductors / LLQPA322525T102KR
minImg
LLQPA322525T102KR
Taiyo Yuden
Product No:
LLQPA322525T102KR
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
1210
Description:
FIXED IND 1MH 100MA 13 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16.9Ohm Max
Inductance 1 mH
Series LLQPA
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.6MHz