LM4128DMF-1.8
Texas Instruments
Product No:
LM4128DMF-1.8
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
SOT-23-5
Description:
IC VREF SERIES 1% SOT23-5
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 170µVp-p
Output Type Fixed
Current - Output 20 mA
Tolerance ±1%
Current - Supply 100µA
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 2.2V ~ 5.5V