LMK325BJ476MM8P
Taiyo Yuden
Product No:
LMK325BJ476MM8P
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Medical, Non-Critical
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series LMK
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 47 µF