Home / LED Indication - Discrete / LO E67F-BBDA-34-1-50-R18-Z-HE
minImg
LO E67F-BBDA-34-1-50-R18-Z-HE
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
LO E67F-BBDA-34-1-50-R18-Z-HE
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
4-PLCC
Description:
LED SMD
User Guide
Wavelength - Dominant 606nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Orange
Current - Test 50mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 3920mcd
Height (Max) 2.10mm
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package 4-PLCC
Lens Style Round with Flat Top
Series Power TOPLED®
Package / Case 4-PLCC
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.15V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 610nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia