Home / LED Indication - Discrete / LO M67F-V1AA-34-1-20-R18-Z-NSI
minImg
LO M67F-V1AA-34-1-20-R18-Z-NSI
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
LO M67F-V1AA-34-1-20-R18-Z-NSI
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
LED MINI TOPLED ORANGE SMD
User Guide
Wavelength - Dominant 606nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Orange
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.00mm L x 1.40mm W
Millicandela Rating 1055mcd
Height (Max) 1.40mm
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SMD
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series Mini TOPLED®
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.15V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 610nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.50mm x 1.00mm