LQH32NH561J23L
Murata Electronics
Product No:
LQH32NH561J23L
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 560UH 40MA 17.52OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 50 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 40 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 17.52Ohm Max
Inductance 560 µH
Series LQH32
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4MHz