LQP15MN1N3B02D
Murata Electronics
Product No:
LQP15MN1N3B02D
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 1.3NH 280MA 200MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 1.3 nH
Series LQP15
Type Thick Film
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz