LQW18AN37NJ8ZD
Murata Electronics
Product No:
LQW18AN37NJ8ZD
Manufacturer:
Murata Electronics
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 37NH 910MA 200MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 37 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 910 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 37 nH
Series LQW18
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 3GHz