LQW18ANR33G80D
Murata Electronics
Product No:
LQW18ANR33G80D
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 330NH 190MA 3.84OHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 25 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.84Ohm Max
Inductance 330 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.1GHz