LQW18AS68NJ0CD
Murata Electronics
Product No:
LQW18AS68NJ0CD
Package:
0603
Description:
FIXED IND 68NH 600MA 340MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 37 @ 200MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 340mOhm Max
Inductance 68 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz