Home / Foam / LS-1009LMPSA-10"X10"-5PK
minImg
LS-1009LMPSA-10"X10"-5PK
Aearo Technologies LLC, a 3M company
Product No:
LS-1009LMPSA-10"X10"-5PK
Description:
POLYURETHANE 10"X10"X.09" 5PK
User Guide
Thickness 0.090" (2.29mm)
Series ISOLOSS
Color Black
Mfr Aearo Technologies LLC, a 3M company
Material Polyurethane
Package Bag
Material Flammability Rating UL94 HBF
Size / Dimension 10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)