Home / LED Indication - Discrete / LS T67F-T2V1-1-3A4B-20-R18-ZH
minImg
LS T67F-T2V1-1-3A4B-20-R18-ZH
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
LS T67F-T2V1-1-3A4B-20-R18-ZH
Description:
LED TOPLED RED CLEAR 2PLCC SMD
User Guide
Wavelength - Dominant 633nm
Viewing Angle 120°
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 627.5mcd
Height (Max) 2.10mm
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package 2-PLCC
Lens Style Round with Flat Top
Series TOPLED®
Package / Case 2-PLCC
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 645nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia