Home / LED Indication - Discrete / LT T673-Q2R2-3-26E6-10-R18-Z-SIE
minImg
LT T673-Q2R2-3-26E6-10-R18-Z-SIE
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
2-PLCC
Description:
LED TOPLED SMD
User Guide
Wavelength - Dominant 529nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Green
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 135mcd
Height (Max) 2.10mm
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 2-PLCC
Lens Style Round with Flat Top
Series -
Package / Case 2-PLCC
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.25V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 527nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia