Home / Voltage Reference / LT1634CCZ-1.25#PBF
minImg
LT1634CCZ-1.25#PBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1634CCZ-1.25#PBF
Package:
TO-92-3
Description:
IC VREF SHUNT 0.2% TO92-3
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 10µVp-p
Output Type Fixed
Current - Output 100 mA
Tolerance ±0.2%
Current - Supply -
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Current - Cathode 7 µA
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V