LTC6905IS5-100#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LTC6905IS5-100#TRMPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
TSOT-23-5
Description:
IC OSC SILICON 100MHZ TSOT23-5
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Count -
Current - Supply 8 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-5
Series -
Type Oscillator, Silicon
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Mfr Analog Devices Inc.
Frequency 100MHz