LTR18EZPJLR82
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR18EZPJLR82
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
0612
Description:
RES 0.82 OHM 5% 1W 0612
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.027" (0.68mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 820 mOhms
Power (Watts) 1W