LTR50UZPFLR100
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR50UZPFLR100
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
1020
Description:
RES 0.1 OHM 1% 2W 1020
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1020
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 mOhms
Power (Watts) 2W