LU225S12K
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Product No:
LU225S12K
Description:
LIGHTING & ITE 225 WATTS SWITCHI
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Rectangular, 6 Position
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.10" L x 2.20" W x 1.50" H (104.1mm x 55.9mm x 38.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 13.3A
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series LU225 (225W)
Type Constant Voltage
Efficiency 90%
Voltage - Output 12V