Home / LED Indication - Discrete / LY T67F-V1AA-34-1-20-R18-Z-TW
minImg
LY T67F-V1AA-34-1-20-R18-Z-TW
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
LY T67F-V1AA-34-1-20-R18-Z-TW
Description:
LED TOPLED YLW CLEAR 2PLCC SMD
User Guide
Wavelength - Dominant 586nm
Viewing Angle 120°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 1055mcd
Height (Max) 2.10mm
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package 2-PLCC
Lens Style Round with Flat Top
Series TOPLED®
Package / Case 2-PLCC
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 597nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia