M1331-683K
API Delevan Inc.
Product No:
M1331-683K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 68UH 61MA 12 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 61mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 61 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Inductance 68 µH
Series M1331
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13MHz