M1508-C-2545-AL
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1508-C-2545-AL
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Aluminum
Gender Female, Swage
Product Status Active
Weight -
Diameter - Outside 0.177" (4.50mm)
Series -
Length - Overall 0.567" (14.40mm)
Between Board Height 0.594" (15.08mm)