M55342K06B127BRTS
Vishay Dale Thin Film
Product No:
M55342K06B127BRTS
Package:
0705
Description:
RES SMD 127K OHM 0.1% 0.15W 0705
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0705
Resistance 127 kOhms
Power (Watts) 0.15W
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)