Home / Free Hanging, Panel Mount / M80-4000000FG-02-325-00-000
minImg
M80-4000000FG-02-325-00-000
Harwin Inc.
Product No:
M80-4000000FG-02-325-00-000
Manufacturer:
Harwin Inc.
Description:
CONN RCPT 2POS SOLDER 12AWG GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Contact Type Female Socket, Power
Row Spacing -
Fastening Type -
Mounting Type Panel Mount
Wire Gauge 12 AWG
Product Status Obsolete
Series Datamate Mix-Tek
Wire Type Discrete
Pitch 0.157" (4.00mm)