MA0201CG8R2B500
Meritek
Product No:
MA0201CG8R2B500
Description:
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series MA
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 8.2 pF