MA0402CG680G160
Meritek
Product No:
MA0402CG680G160
Description:
CAP CER 68PF 16V C0G/NP0 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mfr Meritek
Capacitance 68 pF