MA0402XF473J160
Meritek
Product No:
MA0402XF473J160
Description:
CAP CER 0.047UF 16V X5R 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Mfr Meritek
Capacitance 0.047 µF