MA0805CG472F100
Meritek
Product No:
MA0805CG472F100
Description:
CAP CER 4700PF 10V C0G/NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Series MA
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 4700 pF