MA1206YV684Z250
Meritek
Product No:
MA1206YV684Z250
Description:
CAP CER 0.68UF 25V Y5V 1206
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Mfr Meritek
Capacitance 0.68 µF