MA1210XF106M100
Meritek
Product No:
MA1210XF106M100
Manufacturer:
Meritek
Description:
CAP CER 10UF 10V X5R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 10 µF